logo

Pomoc

Informacja o zakładkach
Podgląd - tutaj znajdują się informacje na temat Twojego konta, statku, statystyk itp.
Bagaż - jak nazwa wskazuje jest to bagaż, w nim są wszystkie przedmioty, jakie posiadasz lub masz aktywowane. Pamiętaj, że po zakupie jakiegoś przedmiotu w sklepie lub na aukcji musisz go tam aktywować! Nie możesz aktywować przedmiotu, jeśli nie posiadasz wymaganego przez niego lvl'a.
Centrum - Jest to dość obszerna zakładka bo w niej są odnośniki do innych części galaktyki:
Ranking - statystyki wszystkich graczy.
Walka - możliwość wyszukania losowego przeciwnika do walki, lub bezpośrednio wpisania jego nicku.
Planeta - jeżeli jej nie posiadasz to możesz ją wykupić za 30.000 złota i 200 delois, po jej zasiedleniu możesz budować na niej budynki takie jak: Kopalnia metalu, Kopalnia irydu czy Elektrownie Słoneczną. Czy opłaca się kupować planetę?
To już zależy tylko od Ciebie - w zależności ile bedziesz na nią mogł wplacać i rozbudowywać to więcej będziesz miał możliwości i frajdy, ale ogólnie ludzie są zadowoleni z planety. Lecz pamiętaj! Planeta to nie bank i nie możesz wypłacać wpłaconego tam złota.
Poleceni - jest tu system poleconych polegający na rozpowszechnianiu gry i werbować nowych graczy, jest specjalny link gdzie po kliknięciu i zarejestrowaniu się w grze na Twoje polecenie dostaniesz 50 złota i 100 reputacji! A także ta osoba będzie na Twojej liście zwerbowanych.
Poszukiwania - kolejne miejsce do zarabiania, wyruszasz na poszukiwania wg. czasu 10-120 minut (zalecane po 10 minut) i po upłynięciu czasu dostajesz wiadomość, co udało Ci się zdobyć, możesz dostać złoto, reputacje, doświadczenie i delois. Poszukiwania spalają deuter - w zależności na ile wyruszysz (10 minut - 10 deuteru, 50 minut - 50 deuteru itd.).
Sklep - Tutaj głównie możesz kupować przedmioty - są one podzielone na grupy: Statki, Pancerze, Silniki, Dodatki Bronie(w zakładce Ulepszanie która jest w zakładce Bronie, masz możliwość ulepszenia aktywnej broni)
Wszystko kupujesz za złoto, bądź uranium, lecz musisz przy kupnie posiadasz wymagany lvl.
Newsy - tam znajdują się informacje o zmianach wprowadzanych do gry.
Napraw - tutaj możesz naprawić statek, gdy jest uszkodzony, zwykle za naprawę musisz płacić trochę złota, lecz jak dołączysz do klanu, który posiada rozbudowę naprawy, będziesz mógł naprawiać statek za darmo.
Stacja - w niej możesz kupić deuter który jest potrzebny do poszukiwań
Wiadomości - jest to system prywatnych wiadomości między graczami, możesz wysyłać i odbierać wiadomości od wszystkich graczy.
Dziennik - w nim znajdują się wszystkie wpisy tego co udało Ci się zrobić np. z Poszukiwać, Walki, Pracy, Aukcji, Klanów itp.
Eventy - są do konkursy organizowane przez administratora lub imperatora.
Kantor - tutaj możesz zamienić złoto na delois i delois na złoto.
Aukcje - w tym miejscu możesz wystawić swój przedmiot za okreśolną ilość złota, inni gracze będą mogli go zalicytować. Ty także możesz licytować przedmioty innych graczy - gdy ktoś przebije Twoją ofertę, postawione złoto wróci do Ciebie.
Kasyno - dla miłośników hazardu, obstawiasz określoną ilość złota i wybierasz na jaką liczbę to stawiasz, system losuje liczbe - jeśli Twoja liczba wygra, otrzymujesz nagrode w wysokości około trzykrotnego złota które postawiłeś.
Polowania - jest to bardzo dobry sposób na zdobycie dużej ilości złota. W zależności od posiadanego lvla, trafiasz na różnego przeciwnika. Walka jest podobna do tej z innym graczem, z tym, że piraci na polowaniach są bardzo bogaci i możesz się na nich nieźle obłowić. Atakować możesz co 20 minut z dziennym limitem 4 ataków z kontem premium i 3 bez premium.
Questy - Questy, są to zadania, które mogą wykonywać gracze. Jest kilka poziomów trudności, im większy poziom tym cenniejsza nagroda.
Talker - to inaczej mini-czat, na którym możemy pogadać z innymi graczami. Na talkerze są różni moderatorzy, którzy dbają o sytuacje na talkerze. Pamiętaj o przeczytaniu regulaminu, jaki na nim obowiązuje - znajduje się pod wiadomościami na talkerze.
Klan - to tak zwana drużyna. W drużynie, można budować budynki, pogadać z członkami, powiększać klan, rywalizować i wiele innych fajnych opcji. Możliwa jest darmowa naprawa, klanowy talker oraz kolorowy opis klanu ale klan musi za to zapłacić.
Szukaj - Wpisując nazwe gracza możesz dostać bezpośredni link do jego profilu, tak samo z klanami.
Rekordy - są to rekordy wygranego złota podczas walki z 1 graczem.
Zgłoś - miejsce gdzie można zgłosić błedy/bugi do Game Mastera. Nie jest to ujawniona osoba, lecz możesz mu wysłać wiadomość.
Numerki - tutaj płacąc 3 delois wykupujesz los i będziesz uczestniczyć w losowaniu które odbywa się co środę i losowane jest 5 osób które dostają 10.000 złota.
IRC - Jest to następny czat, tym razem z troche innymi opcjami na nim odbywa się od czasu do czasu Koło fortuny
Jak szybko zarabiać?
To jest dość trudne pytanie, ponieważ jest wiele możliwości zarobku, najlepszym jest oczywiście aktywna gra, spalanie przynajmniej 120 litrów deuteru po 10 minut dziennie, atakować innych graczy, zalecane dołączenie do silnego klanu, na noc zostawić na pracę. Bardzo dobrym sposobem zarabiania złota i doświadczenia są Polowania oraz Napady. Zalecane także jest uczestniczenie w eventach i możesz rozmawiać na talkerze z innymi graczami oraz proponować swoje pomysły co do gry.


Złoto - jest to główna waluta w kupowaniu, sprzedawaniu oraz ulepszaniu statystyk, można je zdobyć na wiele sposobów.
Potem możesz je wydać w sklepie (Centrum -> Sklep) aukcje lub zainwestowac w statystyki
Delois - jest to waluta w handlu, możesz je zdobyć wyruszając na poszukiwania lub w kantorze. Za delois możesz kupić planetę, w klanie wykupić darmową naprawę lub zmienić nazwę klanu, w kantorze możesz wymienić je na złoto oraz wystawianie przedmiotu na aukcji kosztuje 10 delois.
Uranium - jest to waluta, niezwykle cenna. Mało osób ją posiada, bo można go zdobyć poprzez wysłanie SMS lub uczestnictwo w eventach.
Reputacja - są to punkty które zdobywasz na poszukiwaniach, walce z silniejszymi graczami i za wykonywanie questów, służą głównie do podniesienia miejsca w rankingu oraz miejsce w rankingu klanów jest według sumy reputacji wszystkich członków klanu.
Planeta
Stocznia - nowość w grze. Jest bardzo droga ale opłacalna. Dzięki niej możesz budować flotę oraz obronę przeciw innym graczom
Flota - tu możesz budować statki. Jeśli stocznia ma większy poziom, pojawiają się nowe statki do możliwości budowy. Niektórzy powiadają "Najlepszą obroną jest atak".
Obrona - są to głownie działa. Warto zainwestować w obronę, bo wkrótce może nam się to zwrócić.
Minerały - na początku jedyną drogą ich zdobycia jest wymienienie złota na te cenne kruszce. Z czasem po wybudowaniu kopalń, będą nam dziennie dostarczały te surowce.
Metal - surowiec, który jest potrzebny praktycznie do wszystkiego.
Iryd - kolejny surowiec, jest droższy od metalu.
Tytan - najdroższy i najcenniejszy minerał na planecie.
Energia - każde urządzenie na planecie potrzebuje energii.

Copyright © by SpaceAdventure v2

Projektowanie stron internetowych